úvodní slovo

Vážení přátelé, vítejte na oficiálních webových stránkách Andělské Hory,

historického města, rozloženého několik kilometrů od nejvyššího vrcholu Hrubého Jeseníku - Praděd. Městečko čítá čtyřista obyvatel a náleží do Moravskoslezského kraje. Andělská Hora spadá do chráněné krajinné oblasti Jeseníky a stává se tak vyhledávaným místem pro turisty. V okolí je mnoho turistických stezek, cyklotras i běžeckých tras. Pro milovníky sjezdového lyžování je k dispozici sjezdovka na Anenském vrchu, v sousední Suché Rudné, i nedalekém okolí - Karlov, Malá Morávka či Ovčárna.

Stránky poskytují potřebné informace místním obyvatelům i návštěvníkům. Najdete zde informace o aktuálním dění ve městě, důležité dokumenty, adresář služeb, ale také informace o historii města, jeho pamětihodnostech a okolní přírodě. Nechybějí odkazy na turistické zajímavosti v širším okolí města. Věříme, že vám stránky budou dobře sloužit.